Show news from...
Go to section: Music
 0 Comments Sunday, 24 June, 2018, 09:30    eye 4327 Views
 0 Comments Saturday, 23 June, 2018, 09:15    eye 7122 Views
 0 Comments Friday, 22 June, 2018, 09:15    eye 5736 Views
 0 Comments Thursday, 21 June, 2018, 09:33    eye 5103 Views
 0 Comments Wednesday, 20 June, 2018, 09:15    eye 1756 Views
 0 Comments Tuesday, 19 June, 2018, 09:15    eye 7185 Views
 0 Comments Monday, 18 June, 2018, 09:47    eye 5260 Views
 0 Comments Sunday, 17 June, 2018, 09:15    eye 4897 Views
 0 Comments Saturday, 16 June, 2018, 09:15    eye 6531 Views
 0 Comments Friday, 15 June, 2018, 09:15    eye 5933 Views
 1 Comments Thursday, 14 June, 2018, 09:15    eye 6584 Views
 0 Comments Wednesday, 13 June, 2018, 09:15    eye 6058 Views
 1 Comments Thursday, 06 December, 2018, 09:15    eye 5837 Views
 0 Comments Tuesday, 06 November, 2018, 09:15    eye 8104 Views
 0 Comments Saturday, 06 October, 2018, 09:00    eye 6518 Views
 0 Comments Thursday, 06 September, 2018, 09:25    eye 5291 Views
 0 Comments Monday, 06 August, 2018, 09:15    eye 5668 Views
 1 Comments Friday, 06 July, 2018, 09:15    eye 5771 Views
 0 Comments Wednesday, 06 June, 2018, 09:15    eye 6112 Views
 0 Comments Sunday, 06 May, 2018, 09:15    eye 968 Views
 0 Comments Tuesday, 06 March, 2018, 09:15    eye 5458 Views
 0 Comments Tuesday, 06 February, 2018, 09:15    eye 6283 Views
 0 Comments Saturday, 06 January, 2018, 09:45    eye 5675 Views
 1 Comments Thursday, 31 May, 2018, 09:15    eye 6185 Views
 0 Comments Wednesday, 30 May, 2018, 09:15    eye 6058 Views
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Settlements of Moldova and Diaspora

Elizavetovca

Statut:
Sat
Prima atestare:
1898
Populația:
494 locuitori

Elizavetovca este un sat şi comună din raionul Donduşeni. Din componenţa comunei fac parte două localităţi: Elizavetovca şi Boroseni. Satul Elizavetovca este situat la o distanţă de 12 km de oraşul Donduşeni şi la 251 km de Chișinău. La recensămîntul din anul 2004, populaţia satului constituia 494 oameni. Satul Elizavetovca a fost atestat documentar la 8 august 1898.

Read more