Show news from...
Go to section: Music
 1 Comments Friday, 07 August, 2020, 09:30    eye 8543 Views
 1 Comments Tuesday, 07 July, 2020, 09:30    eye 41472 Views
 0 Comments Sunday, 07 June, 2020, 09:30    eye 10548 Views
 0 Comments Thursday, 07 May, 2020, 09:00    eye 8029 Views
 0 Comments Tuesday, 07 April, 2020, 09:30    eye 1201 Views
 0 Comments Saturday, 07 March, 2020, 09:30    eye 7866 Views
 0 Comments Friday, 07 February, 2020, 09:15    eye 6433 Views
 0 Comments Tuesday, 07 January, 2020, 09:30    eye 10710 Views
 0 Comments Tuesday, 30 June, 2020, 09:30    eye 8271 Views
 0 Comments Monday, 29 June, 2020, 09:40    eye 11005 Views
 0 Comments Sunday, 28 June, 2020, 09:15    eye 10167 Views
 0 Comments Saturday, 27 June, 2020, 09:15    eye 516 Views
 0 Comments Friday, 26 June, 2020, 09:30    eye 9260 Views
 0 Comments Thursday, 25 June, 2020, 09:30    eye 2691 Views
 0 Comments Friday, 19 June, 2020, 09:30    eye 9921 Views
 0 Comments Thursday, 18 June, 2020, 09:30    eye 27769 Views
 0 Comments Wednesday, 17 June, 2020, 09:30    eye 7448 Views
 0 Comments Tuesday, 16 June, 2020, 09:30    eye 3402 Views
 0 Comments Monday, 15 June, 2020, 09:30    eye 8491 Views
 1 Comments Sunday, 14 June, 2020, 09:15    eye 45422 Views
 0 Comments Saturday, 13 June, 2020, 09:15    eye 8583 Views
 0 Comments Sunday, 06 December, 2020, 09:30    eye 8674 Views
 0 Comments Friday, 06 November, 2020, 09:30    eye 10898 Views
 0 Comments Tuesday, 06 October, 2020, 09:30    eye 9136 Views
 0 Comments Sunday, 06 September, 2020, 09:30    eye 7841 Views
 0 Comments Thursday, 06 August, 2020, 09:30    eye 8241 Views
 1 Comments Monday, 06 July, 2020, 09:00    eye 35491 Views
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Settlements of Moldova and Diaspora

Neculăieuca

Statut:
Sat
Prima atestare:
1811
Populația:
1223 locuitori

Neculăieuca este un sat şi comună din raionul Orhei. Neculăieuca este unicul sat din comuna cu acelaşi nume. Localitatea se află la distanța de 11 km de orașul Orhei și la 56 km de Chișinău. Conform datelor recensămîntului din anul 2004, populaţia satului constituia 1223 de oameni. Satul Neculăieuca a fost menționat documentar în anul 1811.

Read more