Show news from...
Go to section: Music
 0 Comments Friday, 22 November, 2019, 09:30    eye 1836 Views
 0 Comments Thursday, 21 November, 2019, 09:30    eye 688 Views
 0 Comments Wednesday, 20 November, 2019, 09:30    eye 8964 Views
 2 Comments Tuesday, 19 November, 2019, 09:30    eye 7978 Views
 0 Comments Monday, 18 November, 2019, 09:38    eye 5892 Views
 1 Comments Sunday, 17 November, 2019, 09:15    eye 55004 Views
 0 Comments Saturday, 16 November, 2019, 09:15    eye 3543 Views
 0 Comments Friday, 15 November, 2019, 09:30    eye 8141 Views
 0 Comments Thursday, 14 November, 2019, 09:30    eye 11466 Views
 0 Comments Wednesday, 13 November, 2019, 09:30    eye 12120 Views
 0 Comments Wednesday, 11 December, 2019, 09:30    eye 7899 Views
 3 Comments Monday, 11 November, 2019, 09:30    eye 50511 Views
 0 Comments Friday, 11 October, 2019, 09:00    eye 6775 Views
 0 Comments Wednesday, 11 September, 2019, 09:30    eye 7242 Views
 0 Comments Sunday, 11 August, 2019, 09:30    eye 7307 Views
 3 Comments Thursday, 11 July, 2019, 09:30    eye 8176 Views
 0 Comments Tuesday, 11 June, 2019, 09:37    eye 7365 Views
 0 Comments Saturday, 11 May, 2019, 09:30    eye 8847 Views
 0 Comments Thursday, 11 April, 2019, 09:30    eye 7733 Views
 2 Comments Monday, 11 March, 2019, 09:15    eye 8714 Views
 1 Comments Monday, 11 February, 2019, 09:15    eye 43172 Views
 2 Comments Friday, 11 January, 2019, 09:30    eye 68546 Views
 0 Comments Thursday, 31 October, 2019, 09:30    eye 7733 Views
 0 Comments Wednesday, 30 October, 2019, 09:30    eye 6874 Views
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Settlements of Moldova and Diaspora

Huzun

Statut:
Sat
Prima atestare:
1878
Populația:
296 locuitori

Huzun este un sat din cadrul comunei Micleuşeni, raionul Străşeni. Localitatea se află la distanța de 27 km de orașul Strășeni și la 50 km de Chișinău. Conform datelor recensămîntului din anul 2004, populaţia satului constituia 296 de oameni. Satul Huzun a fost menționat documentar în anul 1878.

Read more