Show news from...
Go to section: Music
 0 Comments Saturday, 20 July, 2019, 09:25    eye 6507 Views
 0 Comments Friday, 19 July, 2019, 09:20    eye 9254 Views
 0 Comments Thursday, 18 July, 2019, 09:20    eye 5990 Views
 0 Comments Wednesday, 17 July, 2019, 09:20    eye 8177 Views
 0 Comments Tuesday, 16 July, 2019, 09:20    eye 5943 Views
 0 Comments Monday, 15 July, 2019, 09:25    eye 7441 Views
 1 Comments Sunday, 14 July, 2019, 09:15    eye 41243 Views
 0 Comments Saturday, 13 July, 2019, 09:15    eye 8025 Views
 0 Comments Saturday, 07 December, 2019, 09:15    eye 8139 Views
 0 Comments Thursday, 07 November, 2019, 09:15    eye 8235 Views
 0 Comments Monday, 07 October, 2019, 09:15    eye 6821 Views
 0 Comments Saturday, 07 September, 2019, 09:15    eye 5890 Views
 1 Comments Wednesday, 07 August, 2019, 09:15    eye 7839 Views
 1 Comments Sunday, 07 July, 2019, 09:15    eye 35134 Views
 0 Comments Friday, 07 June, 2019, 09:15    eye 7814 Views
 0 Comments Tuesday, 07 May, 2019, 09:15    eye 6978 Views
 0 Comments Sunday, 07 April, 2019, 09:15    eye 8110 Views
 0 Comments Thursday, 07 March, 2019, 09:15    eye 6535 Views
 0 Comments Thursday, 07 February, 2019, 09:15    eye 5337 Views
 0 Comments Monday, 07 January, 2019, 09:15    eye 9214 Views
 0 Comments Sunday, 30 June, 2019, 09:00    eye 6723 Views
 0 Comments Saturday, 29 June, 2019, 09:30    eye 9828 Views
 0 Comments Friday, 28 June, 2019, 09:20    eye 9143 Views
 0 Comments Thursday, 27 June, 2019, 09:20    eye 6329 Views
 0 Comments Wednesday, 26 June, 2019, 09:20    eye 8072 Views
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Settlements of Moldova and Diaspora

Mitoc

Statut:
Sat
Prima atestare:
1659
Populația:
2795 locuitori

Mitoc este un sat şi comună din raionul Orhei. Mitoc este unicul sat din comuna cu acelaşi nume. Localitatea se află la distanța de 5 km de orașul Orhei și la 51 km de Chișinău. Conform datelor recensămîntului din anul 2004, populaţia satului constituia 2795 de oameni. Satul Mitoc a fost menționat documentar în anul 1659.

Read more