Show news from...
Go to section: Music
 0 Comments Sunday, 27 October, 2019, 09:20    eye 8309 Views
 0 Comments Saturday, 26 October, 2019, 09:30    eye 7987 Views
 1 Comments Friday, 25 October, 2019, 09:30    eye 43412 Views
 1 Comments Thursday, 24 October, 2019, 09:30    eye 38459 Views
 0 Comments Wednesday, 23 October, 2019, 09:30    eye 8831 Views
 0 Comments Tuesday, 22 October, 2019, 09:30    eye 8816 Views
 0 Comments Sunday, 20 October, 2019, 09:15    eye 8596 Views
 0 Comments Saturday, 19 October, 2019, 09:15    eye 9092 Views
 4 Comments Friday, 18 October, 2019, 09:30    eye 51679 Views
 0 Comments Thursday, 17 October, 2019, 09:30    eye 7692 Views
 0 Comments Wednesday, 16 October, 2019, 09:30    eye 6892 Views
 0 Comments Tuesday, 15 October, 2019, 09:30    eye 9912 Views
 0 Comments Monday, 14 October, 2019, 09:00    eye 8483 Views
 0 Comments Sunday, 13 October, 2019, 09:00    eye 7716 Views
 2 Comments Tuesday, 10 December, 2019, 09:30    eye 38407 Views
 0 Comments Tuesday, 10 September, 2019, 09:30    eye 7502 Views
 0 Comments Saturday, 10 August, 2019, 09:30    eye 7198 Views
 1 Comments Wednesday, 10 July, 2019, 09:50    eye 8344 Views
 1 Comments Monday, 10 June, 2019, 09:15    eye 8050 Views
 0 Comments Friday, 10 May, 2019, 09:15    eye 9742 Views
 0 Comments Wednesday, 10 April, 2019, 09:30    eye 6754 Views
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Settlements of Moldova and Diaspora

Octeabriscoe

Statut:
Sat
Prima atestare:
sec. XX
Populația:
47 locuitori

Octeabriscoe este un sat din cadrul comunei Moșana, raionul Donduşeni. Localitatea se află la distanța de 22 km de orașul Dondușeni și la 198 km de Chișinău. Conform datelor recensămîntului din anul 2004, populaţia satului constituia 47 de oameni. Satul Octeabriscoe a fost înființat la începutul secolului XX cu denumirea Dragalina.

Read more