Show news from...
Go to section: Music
 2 Comments Wednesday, 08 April, 2020, 09:30    eye 29058 Views
 1 Comments Sunday, 08 March, 2020, 09:30    eye 46558 Views
 0 Comments Saturday, 08 February, 2020, 09:00    eye 8843 Views
 0 Comments Wednesday, 08 January, 2020, 09:30    eye 10091 Views
 0 Comments Friday, 31 July, 2020, 09:30    eye 2905 Views
 0 Comments Thursday, 30 July, 2020, 09:30    eye 8156 Views
 0 Comments Wednesday, 29 July, 2020, 09:30    eye 6560 Views
 0 Comments Tuesday, 28 July, 2020, 09:30    eye 9906 Views
 1 Comments Monday, 27 July, 2020, 09:15    eye 41070 Views
 0 Comments Sunday, 26 July, 2020, 09:15    eye 12057 Views
 1 Comments Saturday, 25 July, 2020, 09:20    eye 34588 Views
 0 Comments Friday, 24 July, 2020, 09:15    eye 8389 Views
 0 Comments Thursday, 23 July, 2020, 09:20    eye 11957 Views
 0 Comments Wednesday, 22 July, 2020, 09:20    eye 8008 Views
 1 Comments Tuesday, 21 July, 2020, 09:15    eye 10827 Views
 0 Comments Monday, 20 July, 2020, 09:30    eye 8427 Views
 0 Comments Sunday, 19 July, 2020, 09:00    eye 11501 Views
 0 Comments Saturday, 18 July, 2020, 09:30    eye 7688 Views
 0 Comments Friday, 17 July, 2020, 09:30    eye 9625 Views
 0 Comments Thursday, 16 July, 2020, 09:30    eye 16417 Views
 1 Comments Wednesday, 15 July, 2020, 09:33    eye 10190 Views
 3 Comments Tuesday, 14 July, 2020, 09:30    eye 60131 Views
 1 Comments Tuesday, 14 July, 2020, 09:30    eye 50122 Views
 0 Comments Monday, 13 July, 2020, 09:30    eye 9669 Views
 0 Comments Monday, 07 December, 2020, 09:15    eye 9616 Views
 0 Comments Saturday, 07 November, 2020, 09:15    eye 9655 Views
 0 Comments Monday, 07 September, 2020, 09:30    eye 7380 Views
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Settlements of Moldova and Diaspora

Şamalia

Statut:
Sat
Prima atestare:
1794
Populația:
1072 locuitori

Şamalia este un sat şi comună din raionul Cantemir. Şamalia este unicul sat din comuna cu acelaşi nume. Localitatea se află la distanța de 37 km de orașul Cantemir și la 122 km de Chișinău. Conform datelor recensămîntului din anul 2004, populaţia satului constituia 1072 de oameni. Satul Şamalia a fost menționat documentar în anul 1794.

Read more