Show news from...
Go to section: Culture
 0 Comments Saturday, 25 January, 2020, 09:15    eye 6700 Views
 0 Comments Friday, 24 January, 2020, 09:30    eye 7499 Views
 0 Comments Thursday, 23 January, 2020, 09:30    eye 9046 Views
 0 Comments Wednesday, 22 January, 2020, 09:30    eye 11423 Views
 0 Comments Tuesday, 21 January, 2020, 09:30    eye 8082 Views
 0 Comments Monday, 20 January, 2020, 09:30    eye 2424 Views
 0 Comments Sunday, 19 January, 2020, 09:00    eye 7005 Views
 0 Comments Saturday, 18 January, 2020, 09:20    eye 7201 Views
 0 Comments Friday, 17 January, 2020, 09:30    eye 7417 Views
 0 Comments Thursday, 16 January, 2020, 09:30    eye 10094 Views
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Settlements of Moldova and Diaspora

Obreja Nouă

Statut:
Sat
Prima atestare:
1899
Populația:
841 locuitori

Obreja Nouă este un sat din cadrul comunei Obreja Veche, raionul Făleşti. Localitatea se află la distanța de 13 km de orașul Fălești și la 148 km de Chișinău. Conform datelor recensămîntului din anul 2004, populaţia satului constituia 841 de oameni. Satul Obreja Nouă a fost menționat documentar în anul 1899.

Read more