Show news from...
Go to section: Culture
 0 Comments Friday, 04 September, 2020, 18:00    eye 103 Views
 0 Comments Friday, 04 September, 2020, 09:15    eye 7405 Views
 0 Comments Tuesday, 04 August, 2020, 09:15    eye 10829 Views
 0 Comments Saturday, 04 July, 2020, 09:15    eye 8640 Views
 0 Comments Thursday, 04 June, 2020, 09:55    eye 7858 Views
 0 Comments Monday, 04 May, 2020, 09:15    eye 6382 Views
 1 Comments Saturday, 04 April, 2020, 09:15    eye 26043 Views
 0 Comments Wednesday, 04 March, 2020, 09:15    eye 9261 Views
 1 Comments Tuesday, 04 February, 2020, 09:15    eye 3287 Views
 0 Comments Saturday, 04 January, 2020, 09:15    eye 9248 Views
 1 Comments Tuesday, 31 March, 2020, 09:20    eye 14570 Views
 1 Comments Monday, 30 March, 2020, 09:15    eye 46340 Views
 1 Comments Sunday, 29 March, 2020, 09:00    eye 41028 Views
 0 Comments Saturday, 28 March, 2020, 09:15    eye 9048 Views
 1 Comments Friday, 27 March, 2020, 09:15    eye 36423 Views
 0 Comments Thursday, 26 March, 2020, 18:00    eye 941 Views
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Settlements of Moldova and Diaspora

Coşerniţa

Statut:
Sat
Prima atestare:
1680
Populația:
1859 locuitori

Coşerniţa este un sat şi comună din raionul Floreşti. Coşerniţa este unicul sat din comuna cu acelaşi nume. Localitatea se află la distanța de 23 km de orașul Florești și la 128 km de Chișinău. Conform datelor recensămîntului din anul 2004, populaţia satului constituia 1859 de oameni. Satul Coșernița a fost menționat documentar în anul 1680.

Read more