Show news from...
Go to section: Culture
 0 Comments Wednesday, 11 December, 2019, 09:30    eye 6774 Views
 3 Comments Monday, 11 November, 2019, 09:30    eye 49316 Views
 0 Comments Friday, 11 October, 2019, 09:00    eye 6031 Views
 0 Comments Wednesday, 11 September, 2019, 09:30    eye 6679 Views
 0 Comments Sunday, 11 August, 2019, 09:30    eye 7147 Views
 3 Comments Thursday, 11 July, 2019, 09:30    eye 8082 Views
 0 Comments Tuesday, 11 June, 2019, 09:37    eye 7322 Views
 0 Comments Saturday, 11 May, 2019, 09:30    eye 8799 Views
 0 Comments Thursday, 11 April, 2019, 09:30    eye 7702 Views
 2 Comments Monday, 11 March, 2019, 09:15    eye 8683 Views
 1 Comments Monday, 11 February, 2019, 09:15    eye 43098 Views
 2 Comments Friday, 11 January, 2019, 09:30    eye 68327 Views
 0 Comments Thursday, 31 October, 2019, 09:30    eye 7707 Views
 0 Comments Wednesday, 30 October, 2019, 09:30    eye 6848 Views
 0 Comments Tuesday, 29 October, 2019, 09:30    eye 8185 Views
 0 Comments Monday, 28 October, 2019, 09:30    eye 10341 Views
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Settlements of Moldova and Diaspora

Chirianca

Statut:
Sat
Prima atestare:
1622
Populația:
1203 locuitori

Chirianca este un sat şi comună din raionul Străşeni. Chirianca este unicul sat din comuna cu acelaşi nume. Localitatea se află la distanța de 20 km de orașul Strășeni și la 42 km de Chișinău. Conform datelor recensămîntului din anul 2004, populaţia satului constituia 1203 oameni. Satul Chirianca a fost menționat documentar în anul 1622.

Read more