Show news from...
Go to section: We are the Moldavians
 0 Comments Saturday, 19 October, 2019, 13:30    eye 2008 Views
 0 Comments Friday, 18 October, 2019, 16:00    eye 2135 Views
 0 Comments Thursday, 17 October, 2019, 16:15    eye 2379 Views
 0 Comments Wednesday, 16 October, 2019, 13:35    eye 2370 Views
 0 Comments Tuesday, 15 October, 2019, 16:00    eye 2509 Views
 0 Comments Tuesday, 10 December, 2019, 17:00    eye 2495 Views
 0 Comments Sunday, 10 November, 2019, 15:30    eye 2562 Views
 0 Comments Thursday, 10 October, 2019, 14:30    eye 2535 Views
 0 Comments Tuesday, 10 September, 2019, 13:35    eye 2617 Views
 0 Comments Wednesday, 10 April, 2019, 17:30    eye 2937 Views
1 2 3 4

Settlements of Moldova and Diaspora

Pobeda

Statut:
Sat
Prima atestare:
sec. XX
Populația:
79 locuitori

Pobeda este un sat din cadrul comunei Colosova din Unitățile Administrativ-Teritoriale din Stînga Nistrului, Republica Moldova. Localitatea se află la distanța de 39 km de orașul Grigoriopol și la 76 km de Chișinău. Populaţia satului Pobeda alcătuia 79 oameni în anul 2000. atul Pobeda a fost înființat la începutul secolului XX.

Read more