Show news from...
Go to section: Music
 0 Comments Wednesday, 19 August, 2020, 09:30    eye 9066 Views
 0 Comments Tuesday, 18 August, 2020, 09:30    eye 9007 Views
 0 Comments Monday, 17 August, 2020, 09:30    eye 10869 Views
 0 Comments Sunday, 16 August, 2020, 09:00    eye 10881 Views
 0 Comments Saturday, 15 August, 2020, 09:30    eye 9319 Views
 0 Comments Friday, 14 August, 2020, 09:30    eye 12833 Views
 0 Comments Thursday, 13 August, 2020, 09:30    eye 8273 Views
 0 Comments Tuesday, 08 December, 2020, 16:30    eye 869 Views
 0 Comments Tuesday, 08 December, 2020, 09:30    eye 10031 Views
 0 Comments Sunday, 08 November, 2020, 09:30    eye 9816 Views
 0 Comments Thursday, 08 October, 2020, 09:20    eye 17127 Views
 1 Comments Tuesday, 08 September, 2020, 09:15    eye 12714 Views
 0 Comments Saturday, 08 August, 2020, 09:15    eye 10224 Views
 0 Comments Wednesday, 08 July, 2020, 09:20    eye 9095 Views
 0 Comments Monday, 08 June, 2020, 09:30    eye 9306 Views
 9 Comments Friday, 08 May, 2020, 09:30    eye 19778 Views
 2 Comments Wednesday, 08 April, 2020, 09:30    eye 29211 Views
 1 Comments Sunday, 08 March, 2020, 09:30    eye 46731 Views
 0 Comments Saturday, 08 February, 2020, 09:00    eye 8961 Views
 0 Comments Wednesday, 08 January, 2020, 09:30    eye 10234 Views
 0 Comments Friday, 31 July, 2020, 09:30    eye 3011 Views
 0 Comments Thursday, 30 July, 2020, 09:30    eye 8290 Views
 0 Comments Wednesday, 29 July, 2020, 09:30    eye 6702 Views
 0 Comments Tuesday, 28 July, 2020, 09:30    eye 10051 Views
 1 Comments Monday, 27 July, 2020, 09:15    eye 41202 Views
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Settlements of Moldova and Diaspora

Chetrișul Nou

Statut:
Sat
Prima atestare:
sec. XIX
Populația:
0 locuitori

Chetrișul Nou este un sat din cadrul comunei Chetriș, raionul Făleşti. Localitatea se află la distanța de 35 km de orașul Fălești și la 152 km de Chișinău. În prezent satul este complet depopulat. Satul Chetrișul Nou a fost înființat în secolul XIX.

Read more