21 january 2016, 11:42 Sport views 5758
Tenismanul Ilie Snițari s-a clasat pe primul loc la un prestigios turneu internațional

Tenismanul Ilie Snițari s-a clasat împreună cu belarusul Mihail Kneazev pe primul loc, proba de dublu, la prestigiosul turneu internațional "Cupa Kremlinului" de la Reazan (Rusia), rezervat juniorilor în vîrstă de pînă la 14 ani, au informat astăzi surse din cadrul Federației naționale de profil.

Ei au învins în finală perechea rusă Alibek Kacimazov-Artiom Matus în trei seturi, 2-6, 6-4, 10-6.

La individual, Ilie Snițari a cedat în sferturile de finală ale competiției.

Jucătorul moldovean figurează în Top-10 al celor mai puternici tenismeni de vîrsta sa din Europa, fiind plasat pe locul cinci. El va pleca peste cîteva zile în Franța pentru a participa la turneul Tennis Europe "Les Petits As".