04 noiembrie 2021, 09:45 Sport views 2154
Sheriff a pierdut meciul cu Inter disputat la Tiraspol: Scorul final

Sheriff a pierdut meciul cu Inter disputat la Tiraspol cu scorul 1:3.

Primul gol din meciul Sheriff Tiraspol - Inter Milano a fost marcat abia în repriza a doua.

Eroul italienilor a fost Marcelo Brozovic, transmite Noi.md cu referire la Știri.md.

Ulterior, în minutul 66, Skriniar a făcut ca scorul de pe tabela de marcaj să fie de 0-2 în favoarea oaspeților.

Sanchez a înscris al treilea gol al milanezilor în minutul 83 al meciului.

Golul de onoare al gazdelor a fost marcat de Traore în minutul 90 al meciului.

Anterior antrenorul echipei tiraspolene, Iuri Vernidub, a declarat că meciul pierdut în deplasare a fost o lecție bună pentru jucători și că aceștia și-au făcut lecțiile.

Sheriff a fost învinsă de Inter cu 3-1 în etapa trecută și astfel a fost întreruptă seria pozitivă a tiraspolenilor compusă din 10 meciuri fără înfrîngere în Liga Campionilor (8 victorii și 2 remize, golaveraj 18-3).

FC Internazionale Milano a fost fondat în anul 1908 și a cucerit 19 titluri de campion naţional, 7 Cupe ale Italiei, precum şi 3 trofee în cea mai importantă competiţie continentală (Cupa Campionilor Europeni/Liga Campionilor).

Sursa: noi.md