Show news from...
Go to section: Music
 0 Comments Monday, 12 April, 2021, 09:15   1 eye 9031 Views
 1 Comments Friday, 12 March, 2021, 09:15   3 eye 10019 Views
 0 Comments Friday, 12 February, 2021, 09:15   5 eye 2562 Views
 0 Comments Tuesday, 12 January, 2021, 09:15   6 eye 9051 Views
 1 Comments Tuesday, 30 November, 2021, 09:15   9 eye 41688 Views
 0 Comments Monday, 29 November, 2021, 09:15   11 eye 11463 Views
 0 Comments Sunday, 28 November, 2021, 09:15   12 eye 11040 Views
 0 Comments Saturday, 27 November, 2021, 09:15   14 eye 11455 Views
 1 Comments Friday, 26 November, 2021, 09:15   15 eye 48725 Views
 1 Comments Thursday, 25 November, 2021, 09:15   17 eye 53617 Views
 1 Comments Wednesday, 24 November, 2021, 09:15   18 eye 59221 Views
 0 Comments Tuesday, 23 November, 2021, 09:15   20 eye 12785 Views
 0 Comments Monday, 22 November, 2021, 09:15   23 eye 6562 Views
 0 Comments Sunday, 21 November, 2021, 09:15   24 eye 12593 Views
 0 Comments Saturday, 20 November, 2021, 09:15   25 eye 13356 Views
 2 Comments Friday, 19 November, 2021, 09:15   26 eye 12636 Views
 0 Comments Thursday, 18 November, 2021, 09:15   28 eye 9233 Views
 1 Comments Wednesday, 17 November, 2021, 09:15   30 eye 62988 Views
 1 Comments Tuesday, 16 November, 2021, 09:15   31 eye 47543 Views
 0 Comments Monday, 15 November, 2021, 09:15   33 eye 11343 Views
 0 Comments Sunday, 14 November, 2021, 09:15   34 eye 14900 Views
 0 Comments Saturday, 13 November, 2021, 09:15   35 eye 16281 Views
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Settlements of Moldova and Diaspora

Bălăşeşti

Statut:
Sat
Prima atestare:
1602
Populația:
1737 locuitori

Bălăşeşti este un sat şi comună din raionul Sîngerei. Din componenţa comunei fac parte localităţile Bălășești și Sloveanca. Localitatea se află la distanța de 30 km de oraşul Sîngerei şi la 120 km de Chișinău. La recensămîntul din anul 2004, populaţia satului constituia 1737 de oameni. Satul Bălășești a fost menționat documentar în anul 1602.

Read more