Show news from...
Go to section: Culture
 0 Comments Thursday, 10 March, 2022, 09:15   1 eye 14570 Views
 0 Comments Thursday, 10 February, 2022, 09:15   2 eye 11138 Views
 0 Comments Monday, 10 January, 2022, 09:15   4 eye 10011 Views
 0 Comments Friday, 30 September, 2022, 09:15   7 eye 13598 Views
 0 Comments Thursday, 29 September, 2022, 09:15   10 eye 19147 Views
 0 Comments Wednesday, 28 September, 2022, 09:15   11 eye 12369 Views
 0 Comments Tuesday, 27 September, 2022, 09:15   13 eye 12884 Views
 0 Comments Monday, 26 September, 2022, 09:15   14 eye 41915 Views
 0 Comments Sunday, 25 September, 2022, 09:15   15 eye 10878 Views
 0 Comments Saturday, 24 September, 2022, 09:15   18 eye 13015 Views
 0 Comments Friday, 23 September, 2022, 09:15   19 eye 12610 Views
 0 Comments Thursday, 22 September, 2022, 09:15   22 eye 19944 Views
 0 Comments Wednesday, 21 September, 2022, 09:15   26 eye 12463 Views
 0 Comments Tuesday, 20 September, 2022, 09:15   27 eye 15551 Views
 0 Comments Monday, 19 September, 2022, 09:15   30 eye 11047 Views
 0 Comments Sunday, 18 September, 2022, 09:15   32 eye 13034 Views
 0 Comments Saturday, 17 September, 2022, 09:15   35 eye 9102 Views
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Settlements of Moldova and Diaspora

Lărguţa

Statut:
Sat
Prima atestare:
1772
Populația:
2780 locuitori

Lărguţa este un sat şi comună din raionul Cantemir. Lărguţa este unicul sat din comuna cu acelaşi nume. Localitatea se află la distanța de 15 km de orașul Cantemir și la 115 km de Chișinău. Conform datelor recensămîntului din anul 2004, populaţia satului constituia 2780 de oameni. Satul Lărguţa a fost menționat documentar în anul 1772.

Read more