Show news from...
Go to section: Culture
 1 Comments Thursday, 22 April, 2021, 09:15   4 eye 47081 Views
 1 Comments Wednesday, 21 April, 2021, 09:15   7 eye 9323 Views
 1 Comments Tuesday, 20 April, 2021, 09:15   9 eye 9165 Views
 0 Comments Monday, 19 April, 2021, 09:15   14 eye 6873 Views
 0 Comments Sunday, 18 April, 2021, 09:15   18 eye 8975 Views
 0 Comments Saturday, 17 April, 2021, 09:15   20 eye 10028 Views
 0 Comments Friday, 16 April, 2021, 09:15   23 eye 9377 Views
 2 Comments Thursday, 15 April, 2021, 09:15   26 eye 33771 Views
 0 Comments Wednesday, 14 April, 2021, 09:15   30 eye 8994 Views
 2 Comments Tuesday, 13 April, 2021, 09:15   33 eye 59296 Views
 0 Comments Saturday, 04 December, 2021, 09:15   34 eye 10407 Views
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Settlements of Moldova and Diaspora

Dobrogea Veche

Statut:
Sat
Prima atestare:
1919
Populația:
1181 locuitori

Dobrogea Veche este un sat şi comună din raionul Sîngerei. Din componenţa comunei fac parte localităţile Dobrogea Nouă, Dobrogea Veche și Cotovca. Localitatea se află la distanța de 33 km de orașul Sîngerei și la 144 km de Chișinău. La recensămîntul din anul 2004, populaţia satului constituia 1181 de oameni. Satul Dobrogea Veche a fost întemeiat în anul 1919.

Read more