Show news from...
Go to section: Culture
 0 Comments Saturday, 28 May, 2022, 09:15   1 eye 131 Views
 0 Comments Friday, 27 May, 2022, 09:15   3 eye 11788 Views
 0 Comments Thursday, 26 May, 2022, 09:15   5 eye 16327 Views
 0 Comments Wednesday, 25 May, 2022, 09:15   7 eye 12369 Views
 0 Comments Tuesday, 24 May, 2022, 09:15   9 eye 40490 Views
 1 Comments Monday, 23 May, 2022, 09:15   13 eye 12943 Views
 0 Comments Sunday, 22 May, 2022, 09:15   15 eye 13583 Views
 0 Comments Saturday, 21 May, 2022, 09:15   17 eye 14558 Views
 0 Comments Friday, 20 May, 2022, 09:15   19 eye 46999 Views
 0 Comments Thursday, 19 May, 2022, 09:15   21 eye 10150 Views
 0 Comments Wednesday, 18 May, 2022, 09:15   26 eye 12990 Views
 0 Comments Tuesday, 17 May, 2022, 09:15   33 eye 4150 Views
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Settlements of Moldova and Diaspora

Brejeni

Statut:
Sat
Prima atestare:
1856
Populația:
227 locuitori

Brejeni este un sat din cadrul comunei Ciuciuieni, raionul Sîngerei. Localitatatea este situată pe valea rîului Ciuluc la distanța de 2 km de oraşul Sîngerei şi la 110 km de Chișinău. Conform datelor recensămîntului din anul 2004,populaţia satului constituia 227 de oameni. Satul Brejeni a fost menționat documentar în anul 1856.

Read more