Show news from...
Go to section: We are the Moldavians
 0 Comments Tuesday, 25 October, 2022, 16:30   9 eye 7736 Views
 0 Comments Monday, 24 October, 2022, 15:30   10 eye 8254 Views
 0 Comments Sunday, 23 October, 2022, 14:00   11 eye 7800 Views
 0 Comments Wednesday, 19 October, 2022, 15:30   12 eye 7528 Views
 0 Comments Tuesday, 18 October, 2022, 12:30   13 eye 7419 Views
 0 Comments Sunday, 16 October, 2022, 13:30   14 eye 7130 Views
 0 Comments Saturday, 15 October, 2022, 14:30   15 eye 7430 Views
 0 Comments Saturday, 10 December, 2022, 16:30   16 eye 7393 Views
 0 Comments Thursday, 10 November, 2022, 16:45   17 eye 8552 Views
 0 Comments Monday, 10 October, 2022, 13:30   18 eye 7831 Views
 0 Comments Saturday, 10 September, 2022, 13:35   19 eye 8346 Views
 0 Comments Sunday, 10 April, 2022, 16:30   20 eye 8296 Views
1 2 3 4

Settlements of Moldova and Diaspora

Zahorna

Statut:
Sat
Prima atestare:
1429-1463
Populația:
0 locuitori

Zahorna este un sat din cadrul comunei Chițcani, raionul Căuşeni. Localitatea se află la distanța de 31 km de orașul Căușeni și la 82 km de Chișinău. Satul Zahorna a fost menționat documentar între anii 1429 - 1463.

Read more