Show news from...
News by Keyword - ""
 0 Comments Thursday, 01 October, 2020, 09:30    eye 9658 Views
 0 Comments Tuesday, 01 September, 2020, 09:30    eye 10426 Views
 0 Comments Saturday, 01 August, 2020, 17:00    eye 4090 Views
 0 Comments Wednesday, 01 July, 2020, 09:30    eye 11324 Views
 0 Comments Monday, 01 June, 2020, 09:30    eye 17030 Views
 0 Comments Wednesday, 01 April, 2020, 09:30    eye 9017 Views
 0 Comments Saturday, 01 February, 2020, 09:30    eye 9424 Views
 2 Comments Tuesday, 31 December, 2019, 09:30    eye 66925 Views
 3 Comments Monday, 30 December, 2019, 09:30    eye 45528 Views
 1 Comments Saturday, 28 December, 2019, 09:15    eye 17515 Views
 0 Comments Friday, 27 December, 2019, 09:30    eye 8919 Views
 1 Comments Thursday, 26 December, 2019, 09:30    eye 17987 Views
 0 Comments Wednesday, 25 December, 2019, 09:20    eye 16776 Views
 0 Comments Monday, 23 December, 2019, 09:30    eye 11047 Views
 0 Comments Saturday, 21 December, 2019, 09:30    eye 10563 Views
 0 Comments Thursday, 19 December, 2019, 09:30    eye 13089 Views
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Settlements of Moldova and Diaspora

Porumbrei

Statut:
Sat
Prima atestare:
1893
Populația:
1380 locuitori

Porumbrei este un sat şi comună din raionul Cimişlia. Din componenţa comunei fac parte localităţile Porumbrei și Sagaidacul Nou. Localitatea se află la distanța de 28 km de orașul Cimișlia și la 50 km de Chișinău. La recensămîntul din anul 2004, populaţia satului constituia 1380 de oameni. Satul Porumbrei a fost menționat documentar în anul 1893.

Read more